Meie usin Ulvi

Loomise kuupäev 12.09.2024

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend üheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Kaheteistkümnes persoonilugu on Siimusti algkoolis töötavast elavaloomulisest klassi- ja muusikaõpetajast Ulvi Jaansonist.

Olen pärit Valga linnast, seal käisin lasteaias. Lapsepõlv oli väga tore aeg, jooksime palju õues ja kuna Valga on piirilinn, siis oli sõprade hulgas palju vene ja läti rahvusest lapsi. Valgas lõpetasin keskkooli ning pärast seda asusin õppima Viljandi Kultuurikooli. Viljandi kooli lõpetamise järel töötasin maal klubijuhatajana, lõin seal oma pere ja mul on kaks täiskasvanut poeg ja olen ka kolmekordne vanaema. 7 aastat  töötasin Valga Põhikoolis, kus olin muusika- ja algklassiõpetaja ning huvijuht. 2000. aastal ühendati Valgas kaks põhikooli ja tööd jäi vähemaks ning otsustasin ringi vaadata. Leidsin uue töö- ja elukoha Põltsamaal Kaarlimõisas. Seal asusin tööle Põltsamaa Ametikooli muusikaõpetaja ja huvijuhina ning töötasin seal peaaegu kooli sulgemiseni. Samal ajal töötasin ka Lustivere Põhikoolis ja lasteaias muusikaõpetajana. Vahepeal jõudsin töötada ka Põltsamaa SOS lastekülas pereabilisena, kust lahkusin eelmise aasta suvel.

Nägin lehes kuulutust ja otsustasin kandideerida Siimusti algkooli muusikaõpetajaks ja nii ma sattusingi siia. Kuna mulle Siimusti koolis väga meeldis, siis otsustasin küsida endale täiskohta.

Suvel loobusin Lustivere kooli ja lasteaia tööst ning alates sügisest töötan Siimusti koolis täiskohaga. Olen väga õnnelik ja tänulik selle võimaluse eest, sest mulle meeldivad selle kooli lapsed, kes on sõbralikud ja avatud. Kolleegidele olen tänulik abi ja mõistva suhtumise eest. Kui olin siin koolis kaks nädalat töötanud, siis oli mul tunne nagu oleksin terve igaviku siin olnud, sest mind võeti uude kollektiivi väga hästi vastu.

Minu töös valmistavad mulle eelkõige rõõmu toredad õpilased, kellel jätkub õppimise kõrvalt aega osaleda ka huviringides, laulda ja pilli mängida.

Muretsema paneb mõnede õpilaste kurjus ja sallimatus kaaslaste ning täiskasvanute suhtes.

Et tööst mõtteid eemale saada, siis meeldib mulle tegutseda oma aias ja süüa valmistada ning katsetada uusi retsepte. Võimalikult palju aega pühendan ka lastelastele, kellega on koos tore mängida, kinos käia, rattaga sõita ja niisama lobiseda.

Minu kõige suuremad toetajad on minu pere, lapsepõlvesõbranna ja tublid kolleegid.

Kui saaksin reisida ükskõik kuhu, siis tahaksin ära käia Itaalias.

Oleksin tahtnud osata ka viiulit mängida ja lilli seada.

Mulle on olnud eeskujuks eelkõige minu vanaema, vanaisa ning minu enda vanemad ja kindlasti Viljandi kooli päevilt minu dirigeerimise õpetaja.

Minu lemmikloom on kass, mul on endal 11-aastane kass Kusti. Minu lemmiktoiduks on erineval moel valmistatud kala ja kartul. Lemmikkohaks on Lõuna-Eesti, kas siis Valga-, Põlva- või siis Võrumaa.

Oma õpilastele annaksin ellu kaasa: „Kui tahad targaks saada, siis pead õppima”.

Viimati muudetud 12.09.2024.