Meie kräbe KaireS

Loomise kuupäev 03.04.2024

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend kaheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Kümnes persoonilugu on Siimusti algkoolis töötavast kihvtist klassiõpetajast Kaire Sakjasest.

Räägi veidi iseendast (kust oled pärit, kui eemalt, siis kuidas sattusid siiakanti, midagi lapsepõlvest vms).

Olen sündinud ja kasvanud Jõgeval. Käisin siin keskkoolis ja peale Tartu Ülikooli lõpetamist tulin tagasi Jõgevale. Rajasin siia pere ning kodu. Alguses mulle see mõte tagasi Jõgevale kolimisest ei meeldinud, aga hetkel ma ei tea paremat kohta, kus elada ja lapsi kasvatada. Enne Siimusti Lasteaed-Algkooli tööle tulemist töötasin 16. aastat  kohalikus omavalitsuses - esiti lastekaitse peaspetsialistina ja hiljem noorsootöö peaspetsialistina. Tundub, et minu kutsumus on lastega töötada.

Kuidas sa Siimusti Lasteaed-Algkooli tööle sattusid?

Koroonaajal enda lastega distantsõppel olles tundsin, kuidas ma naudin nende õpetamist ja nuputasin erinevaid viise koos tegutsemiseks ja õppimiseks. Kui töökohta olin sunnitud vahetama, siis tekkis kohe mõte, et tahaks proovida õpetaja ametit. Olin juba ülikoolis läbinud õpetajakoolituse ja hakkasin otsima klassiõpetaja kursuseid, et ennast täiendada. Siis nägin kuulutust, et Siimusti kool otsib klassiõpetajat ja kandideerisin. Õnn naeratas mulle ja sain siia tööle. Oma tollase klassi kõrvalt läbisin ka klassiõpetaja kursuse Tallinna Ülikoolis. Olen väga õnnelik, et elu mind siia tõi.

Kui kaua töötad Siimusti Lasteaed-Algkoolis ja mis tööd sa siin teed?

Siimustis töötan alates 2020. aasta detsembrist. Hetkel olen 1. klassi klassiõpetaja.

Mis valmistab sulle sinu töös rõõmu?

Kindlasti valmistab palju rõõmu see, kui on õpilastega ja nende vanematega tekkinud mõnusalt usalduslik ja toetav koostöö. Väga palju annab juurde ka head suhted kolleegidega.

Mis paneb aga muretsema?

Kurjus, sallimatus ja egoism.

Mis tegevused aitavad sul mõtteid tööst eemale saada?

Peamiselt ikka minu pere ja kodu. Olen kahe ägeda poisi ema. Vanema poeg on 12-aastane ja noorem 10-aastane. Perega meeldib meile käia telkimas Eestimaal ja võimalusel püüame reisida ka teistesse riikidesse. Hobideks on mul rahvatants, Jaapani mõistatused ja käsitöö. Väga naudin ka enda aias nokitsemist.

Kes või mis on sinu kõige suuremad toetajad?

Õnneks toetajaid mul jagub. Minu ümber on mu vanemad, elukaaslane, lapsed ja sõbrannad. Veidi eemalt hoiavad mulle alati pöialt minu vend ja tema tore pere.

Kui saaksid reisida ükskõik kuhu, siis mis koht see oleks?

Unistuste reisi sihtkohaks on Uus-Meremaa. Mind paelub maooride kombed ja kultuur. Tahaks sellest rohkem teada saada ja oma silmaga haka tantsu näha.

Milline oskus või omadus võiks sul veel olemas olla?

Masinkudumise oskus. Olen masinkudumise algajate kursuse läbinu Pallase Kunstikoolis. Mulle väga meeldis, aga kahjuks ei olnud võimalusi kodus sellega edasi tegeleda ja nüüd olen kõik unustanud. Minu vanaema oli masinkuduja kuni kõrge vanuseni. Kahetsen, et ei õppinud nooremana tema kõrvalt.

Kes on sulle olnud eeskujuks?

Suurimaks eeksujuks on olnud minu elus ikka minu vanemad. Ema on olnud eeskujuks pereelus. Tema käest olen õppinud, et kuidas olla rahulik, mõistev ning igas olukorras toetav lapsevanem.  Enda töös püüan järgida isa täpsust ja põhjalikkust.

Sinu lemmikloom, lemmiktoit, lemmikkoht?

Lemmikloom on koer. Eriti just enda koer Rollo. 😊

Toitudest meeldib mulle Itaalia köök: pastat ja pitsat võin süüa nõrkemiseni.

Lemmikkoht on enda kodu. Paremat kohta ei tea. 

Millise tarkusetera annaksid sina lapsele/õpilasele tema ellu kaasa?

Naerata ja elu naeratab sulle vastu!

Viimati muudetud 03.04.2024.