Meie inimesed ja nende lood

Loomise kuupäev 15.09.2023

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend kaheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Täpsemalt saavad alguse meie persoonilood. Esimese loo peategelane on lasteaiaõpetaja Malle Arnek.

Räägi veidi iseendast (kust oled pärit, kui eemalt, siis kuidas sattusid siiakanti, midagi lapsepõlvest vms).

Olen elanud oma kodukohas (endises Pajusi vallas, nüüdne Põltsamaa vald) väikelapse east saadik. Olen suurpere (8 last) vanim õde ja see on kujundanud ilmselt minu ametivaliku. Varateismelisena rabas mind (heas mõttes muidugi) film “Helisev muusika”, mida Tallinnas klassiga vaatamas käisime (laiekraan filme sai tollal ainult kinos “Kosmsos” vaadata). Olin padu nõukaaegne laps, kus karm, kohati haigekstegev distsipliin ja kasvatus koolis oli täiesti tavaline. See Ameerika muusikafilm andis mulle nagu uue akna hoopis teistsugusesse maailma, et lapsi ei pea kasvatama karistamise ja alandamise hirmus vaid esmalt on armastus.  H.Runnel, P. Uusbergi “Armastus on kõige all” kõlas suvisel noorte laulupeol, mulle väga-väga meeldis.

Kui kaua töötad Siimusti Lasteaed-Algkoolis ja mis tööd sa siin teed?

Siimusti lasteaed-Algkoolis saab mul järgmisel aastal 20 tööaastat täis lasteaiaõpetajana. Kokku on lasteaedniku tööstaaži üle 40 aasta.

Mis valmistab sulle sinu töös rõõmu?

Tunnen rõõmu lastest, kui neil ja nende peredel hästi läheb. Mulle meeldib väga minu töö, töökoht ja toimekad-töökad kolleegid, kellega võtame ette vahvaid tegemisi laste hüvanguks.

Mis paneb aga muretsema?

Muretsema paneb laste vaimne tervis, juba lasteaias on liiga palju lastes ärevust, hirmu, hirmu ebaõnnestuda jms.

Mis tegevused aitavad sul vabal ajal mõtteid tööst eemale saada?

Kuna elan maakodus metsade ja põldude vahel, on mul üsna hõlbus kõige välismaailma eest pakku minna. Naudime koos abikaasa Antsuga kodus olemist ja toimetamist. Armastan teatris käia, häid kontserte ja reisida vanema tütre Liisi perega mööda Eestit ja kaugemalegi. Keskmine tütar Pille on koolitatud logopeed-eripedagoog ja temalt saan erialast nõu alati kui vaja. Noorim tütar Tiina elab oma perega kaunil Põlvamaal.

Kes või mis on sinu kõige suuremad toetajad?

Kõige suuremad toetajad on seni olnud minu töös eelkõige kolleegid ja hea on olnud tunda ka lastevanemate poolset tunnustamist.

Kui saaksid reisida ükskõik kuhu, siis mis koht see oleks?

Kodust väga kaugele ja kauakas ma reisida ei soovi, põhjamaadesse aga läheks küll.

Milline oskus või omadus võiks sul veel olemas olla?

Olen oma töös puudust tundnud, et mul napib musikaalsust. Muusika ja laulmine on lapsele emotsionaalne vitamiin hea meeleolu loomiseks, pingete maandamiseks, teadmiste kinnistamiseks ja paljuks veel.

Sinu lemmikloom, lemmik toit, lemmik koht?

Lemmikloom on saksa lambakoer, keda mul küll kunagi olnud ei ole, aga imetlen seni teiste iludusi, ehk kunagi siiski… Armastan trüflitorti ja Tõmmu kommi. Lemmikkoht asub Saaremaal – kivine, tuuline ja vahuste merelainetega Kübassaare rand samanimelisel poolsaarel.

Millise tarkusetera annaksid sina lapsele/õpilasele tema ellu kaasa?

“Ainult südamega näed hästi” Antoine de Saint-Exupery

Viimati muudetud 15.09.2023.